20.04.2016 r. J.E. Abp Edward Ozorowski odwiedza nasz Dom.

20 kwietnia 2016 r. w naszym Domu Pomocy Społecznej w Uhowie miało miejsce uroczyste wydarzenie. O godz. 14.00 odwiedził nas Jego Ekscelencja Arcybiskup Edward Ozorowski. Arcybiskup wizytował parafię św. Wojciecha w Uhowie, w której posługę proboszcza pełni nasz kapelan ksiądz Krzysztof Herman. W drzwiach naszego domu, Arcybiskupa, chlebem i solą, powitała Dyrektor Domu - Marta Pasieka.

Następnie Mieszkańcy zgromadzeni w stołówce DPS przywitali Arcybiskupa pieśnią "Barka". Następnie przyszła kolej na ciepłe przywitanie przez Dyrektor Domu Martę Pasieka oraz przewodzącego Rady Mieszkańców p. Andrzeja Raniewicza, który wręczył Arcybiskupowi kwiaty.

Jego Ekscelencja podkreślił też, że Bóg kocha każdego człowieka. Wskazał, że najważniejsza jest wiara czyniąca nadzieję, czyli ufne oczekiwanie i pewność, że zakończeniu ziemskiego życia każdy człowiek zobaczy Boga. Wtedy nie będzie już żadnych cierpień, choroby, śmierci. Wszystko to przeminie. Będzie pełnia życia, pełnia radości, pełnia szczęścia - to będzie niebo. Podziękował także personelowi za oddaną służbę.

Po wspólnej modlitwie Arcybiskup wszystkim uroczyście udzielił Bożego błogosławieństwa.